Проектування тюбінг парку: ніяких секретів, лише наполеглива робота

Про те, що тюбінг парки стають дедалі популярнішими, не писали лише ліниві. На перший погляд здається, що тюбінг парк –  це пафосна назва спуску на санках, і тут власники тюбінг парків спішать нас розчарувати: насправді це повноцінний міні-курорт. Для його планування залучають спеціалістів і розробка відбувається у кілька етапів: починаючи від концепції і інжинірингу – закінчуючи моделюванням кожної лінії спуску. Світовими лідерами проектування таких парків залишаються вже відомі бренди Ecosign, Sunkid. В Україні чималий досвід комплексних проектів мають компанії Poltava Ski, Artissnow.

Основні принципи, що впливають на вибір обладнання та майбутній успіх тюбінг парку:

сезонність

Сезонність визначає необхідність додаткового обладнання. У випадку моделі «зима»- сисеми осніження. У випадку «літа»- всесезонного пластикового покриття. Універсально – робота протягом року, що передбачає планування схилу з урахуванням обох сезонів.

екологічні чинники

Оцінка екологічної стійкості території, детальне планування з урахуванням природних факторів навколишнього середовища, типології поширених видів тощо.

кліматичні дані

Незважаючи на загальні погодні умови країни чи області, на кожному схилі можуть формуватись свої мікрокліматичні особливості — саме тому важливо проаналізувати експозиції схилів, середні температури та ін.

інженерна інфраструктура

Є необхідною економічною передумовою будь якого проекту та будівництва. Продуманість комунікацій, та інженерних мереж забезпечить ефективну роботу техніки, працівників курорту та відвідувачів зокрема.

безпека

Для створення ідеальних умов роботи та відпочинку потрібно врахувати всі можливі ризики та попередити їх виникнення. Елементарні правила поведінки, користування технікою, підйомниками, тюбами стоять на одному рівні з професійним та комплексним підходом до оснащення спусків, териорії викату вловлюючими, сигнальними сітками, матами, гальмівними килимками тощо.

маркетинг

«Продати можна все. Але іноді лише один раз». Якісна робота, хороший сервіс та вдосконалення – це запорука нових і постійних відвідувачів, позитивних емоцій і ефективного розвитку тюбінг парку як складової рекреаційної системи.